Godziny otwarcia: pn - pt 9.00 - 20.00

8 rzeczy, które musisz wiedzieć o inhalacjach wodorem

8 CIEKAWOSTEK O WODOROTERAPII I INHALATORACH WODORU

inhalator wodoru. 8 ciekawostek

Cząsteczka wodorowa to substancja elementarna składająca się z atomów pojedynczego pierwiastka. Inhalacje wodorem to proces, w którym dostarczamy wspomniane cząsteczki wodoru do naszego organizmu – służy temu m.in. inhalator wodoru. Dotychczas najbardziej popularną metodą było picie wody wodorowej, okazuje się jednak, że inhalacje stanowią skuteczniejszą metodę.


Inhalacje wodorem molekularnym to nie tylko skuteczna, ale przede wszystkim bezpieczna terapia. Dzięki temu rozwiązaniu, dostarczamy organizmowi czysty wodór o sprawdzonym stężeniu, lub mieszankę wodoru i tlenu w optymalnej proporcji 66,6% – 33,3%.


Wodoroterapia, dzięki swoim właściwościom, zyskuje popularność na całym świecie. Inhalacje przynoszą ulgę w ponad 170 dolegliwościach, a ich skuteczność potwierdzono badaniami. Na porządku dziennym jest stosowanie terapii wodorowej w krajach takich jak, USA, Japonia, czy Korea.


Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o wodorze – koniecznie przeczytaj ten artykuł. W prostych słowach wytłumaczymy Ci, czym tak naprawdę jest wodoroterapia.

1. Czym są i jak działają inhalatory wodoru molekularnego?

Inhalatory wodoru to urządzenia wyposażone w membrany PEM, które w procesie elektrolizy produkują wodór, o czystości około 99%. Dzięki połączeniu technologii SPE (wytwarzania stałych elektrolitów polimerowych) w podwójnej komorze PEM (membrany wymiany protonów) uzyskuje się czystą substancję, bez jednoczesnego wytwarzania szkodliwych gazów takich jak chlor czy ozon. W procesie inhalacji, wodór dostarczany jest do organizmu pacjenta poprzez kaniulę lub maskę.

2. Inhalacje, woda, czy kąpiele? Co wybrać?

Do niedawna, najpopularniejszą metodą wodoroterapii było picie wody wodorowej. Mogliśmy również spotkać się z kąpielami wodorowymi. W ich trakcie uwalniane są bąbelki wodoru cząsteczkowego w gazowej postaci, które wchłaniane są przez pory skóry. Obecnie jednak, to inhalacje stanowią najskuteczniejszą metodę. Bezpośrednie wdychanie wodoru w postaci gazowej przez pół godziny, dostarcza tą samą ilość tej substancji co wypicie 15 litrów wody wodorowej. Jeżeli używamy wodoru w celach terapeutycznych lub profilaktycznie dla zdrowia, inhalacje wodorem są kluczem do sukcesu.

3. Jak wdychanie wodoru wpływa na ludzki organizm?

Wdychany wodór molekularny skutecznie eliminuje nadmiar wolnych rodników hydroksylowych, jak również działa przeciwutleniająco w sygnalizacji komórkowej. Inhalacje wodorem zapewniają ulgę w wielu chorobach, jak również wspomagają codzienną pracę organizmu

4. Czy inhalacje wodorem molekularnym są bezpieczne?

Inhalacje wodorem to nie tylko skuteczne, ale i całkowicie bezpieczne terapie! Dowodem na to, jest naturalne występowanie wodoru w naszym organizmie. Inhalacje wodorem pozbawione są skutków ubocznych, a ich efekty możemy dostrzec już po pierwszym zabiegu.

5. Inhalacje wodorem w walce przeciwko COVID-19

Badania kliniczne potwierdziły, że molekularna terapia wodorowa skraca rekonwalescencję po COVID-19 średnio do 3-8 dni z 25-50 dni. Według Instytutu Badań Immunologicznych wdychanie wodoru może zmniejszać uszkodzenia tkanek wywołane burzą cytokinową i stresem oksydacyjnym. Inhalacje są pomocne również w przypadku grypy i innych infekcji wirusowych.

6. Towarzyszy Ci chroniczne zmęczenie? Pozbądź się go przy pomocy wodoru

Chroniczne zmęczenie to stan, gdy nie możesz zregenerować organizmu mimo odpoczynku. Skutkuje osłabieniem pamięci i koncentracji, zmniejszeniem odporności na stres, podatnością na infekcje ogólnym złym samopoczuciem. W badaniach przeprowadzonych w Uniwersytecie Yamanshi w Japonii udowodniono, że inhalacje wodorem łagodzą zmęczenie, a efekt utrzymuje się do 1 dnia po zabiegu. Zespół chronicznego zmęczenia można pokonać, a terapia wodorem przynosi tu świetne rezultaty.

7. Wodór jako wsparcie przy profilaktyce nowotworowej

Przewlekły stres oksydacyjny jest wskazywany w badaniach jako jedna z najważniejszych przyczyn raka. Inhalacje wodorem molekularnym, który ma silne działanie antyoksydacyjne, może stanowić przeciwnowotworową profilaktykę prozdrowotną. Prowadzone są badania, dotyczące potencjalnego wpływu terapeutycznego wodoru molekularnego na różne rodzaje nowotworów.

8. Odmładzające działanie wodoru

Wodór posiada udowodnione działanie terapeutyczne jako najmocniejszy antyoksydant. Dzięki małej masie cząsteczkowej przenika w miejsca, w które nie docierają inne antyoksydanty. Cząsteczki wodoru mogą w prosty sposób przenikać przez skórę, pomagając organizmowi szybciej się regenerować. Terapie wodorem znalazły swoje zastosowanie w gabinetach kosmetycznych na całym świecie. Wodór jako pierwiastek młodości pomaga w redukcji problemów skórnych i niedoskonałości. Regularne inhalacje poprawiają kondycję skóry, włosów i paznokci. Wodór polecany jest również pacjentom, zmagającym się z leczeniem trudno gojących się ran odleżynowych i owrzodzeń.

inhalator wodoru model HIM-17
Inhalator wodoru HIM-17

CZYM JEST INHALATOR WODORU MOLEKULARNEGO

Inhalator wodoru to urządzenie, które w procesie elektrolizy produkuje wodór molekularny (inaczej zwany cząsteczkowym). Nasze inhalatory działają w technologi SPE (stałych elektrolitów polimerowych), a procesie elektrolizy bierze udział membrana PEM. Dzięki temu inhalator wodoru, który posiadamy w gabinecie produkuje czysty wodór 99,9% o stężeniu do 4%. Dzięki temu terapie są skuteczne i bezpieczne.

Zapraszamy do kontaktu osoby, które chciałby dowiedzieć się więcej o wodoroterapii lub zakupić/wypożyczyć inhalator wodoru. Tutaj znajdą Państwo nasze dane kontaktowe: https://www.inhalatorywodoru.pl

Oferujemy również zabiegi wodoroterapii w naszym gabinecie w Krakowie: KCTH Spiro, Kraków, ul. Rzeczna 8/1, Telefon: +48 730 174 307 www.kcth.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *