Godziny otwarcia: pn - pt 9.00 - 20.00

Tlenoterapia hiperbaryczna kluczem do zdrowej skóry

kobieta podczas zabiegu w komorze hiperbarycznej w KCTH Spiro

5 głównych czynników wpływających na starzenie się skóry:

Przyczyny naturalne

Zmarszczki i problemy estetyczne skóry, takie jak przebarwienia i blizny potrądzikowe, są spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak naturalne starzenie się, ekspozycja na środowisko, szczególnie nadmierna ekspozycja na słońce, palenie tytoniu, płeć i złe odżywianie.

Palenie papierosów

Palenie powoduje starzenie się skóry i zmarszczki, ponieważ tytoń hamuje produkcję kolagenu oraz zwiększa produkcję MMP (metaloproteinazy) i elastozy, co degraduje białka macierzy ważne dla elastyczności skóry.

Płeć

Biorąc pod uwagę płeć, skóra kobiet wydaje się być bardziej podatna na zmarszczki niż skóra mężczyzn z powodu poziomu estrogenu u kobiet. Stwierdzono, że estrogen zwiększa produkcję kolagenu.  Gładka, jędrna cera to zasługa wysokiego poziomu estrogenów. Z wiekiem ich ilość się zmniejsza i wtedy pojawiają się zmarszczki, a skóra częściej się przesusza. 

Dieta

Jeśli chodzi o wpływ diety, to zwiększenie spożycia witaminy C i kwasu linolowego spowalnia starzeniem się skóry, natomiast zwiększenie spożycia tłuszczu i węglowodanów powoduje jej szybsze starzenie się.

Promieniowanie UV

Codzienna ekspozycja, na promieniowanie UV, szczególnie UV-B, może znacznie zwiększyć tempo powstawania zmarszczek w wyniku degradacji cząsteczek macierzy pozakomórkowej. Dzięki tlenoterapii hiperbarycznej możemy złagodzić zmarszczki powstałe na skutek promieniowania UV. 

przebieg zabiegu w komorze hiperbarycznej w krakowskim centrum tlenoterapii hiperbarycznej
W komorze hiperbarycznej oddychasz 100% tlenem

Tlenoterapia hiperbaryczna kluczem do zdrowej skóry, gdyż tlen  jest ważnym elementem odmładzania skóry i poprawy cery. Zainteresowanie wykorzystaniem HBOT do tego celu stale rośnie i staje się coraz bardziej powszechne. 

Uważa się, że regularne leczenie HBOT zwiększa elastyczność skóry i stymuluje produkcję kolagenu, co prowadzi do zmniejszenia zmarszczek oraz poprawy tekstury skóry.

O innych zastosowaniach komory hiperbarycznej przeczytasz tutaj: WSKAZANIA

KCTH Spiro – Komora hiperbaryczna Kraków | Śledź nas w social mediach:
Facebook: https://www.facebook.com/femmemedkrakow
Instagram: https://www.instagram.com/femme_med_krakow/

Odwiedź też stronę naszego centrum fizjoterapii: https://femmemed.pl

Źródło:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3977684/ 

 

Comments are closed.