12 312 07 37
biuro@kcth.pl
Rejestracja 9.00 - 17.00
Godziny otwarcia: pn - pt 8.00 - 20.00

Tlenoterapia hiperbaryczna kluczem do zdrowej skóry

Jak zadbać o zdrową skórę? Kluczem może być tlenoterapia hiperbaryczna.

Tlenoterapia hiperbaryczna ma coraz większe zastosowanie w leczeniu problemów skórnych, a według najnowszych badań może być kluczem do zdrowej skóry. Zdrowie skóry wiąże się ze zdrowiem całego ciała, ponieważ skóra nie tylko stanowi fizyczną barierę przed infekcjami obcymi materiałami. Kontroluje również układ odpornościowy oraz wytwarza hormony i neuroprzekaźniki. 

kobieta podczas zabiegu w komorze hiperbarycznej w KCTH Spiro

5 głównych czynników wpływających na starzenie się skóry:

Przyczyny naturalne

Zmarszczki i problemy estetyczne skóry, takie jak przebarwienia i blizny potrądzikowe, są spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak naturalne starzenie się, ekspozycja na środowisko, szczególnie nadmierna ekspozycja na słońce, palenie tytoniu, płeć i złe odżywianie.

Palenie papierosów

Palenie powoduje starzenie się skóry i zmarszczki, ponieważ tytoń hamuje produkcję kolagenu oraz zwiększa produkcję MMP (metaloproteinazy) i elastozy, co degraduje białka macierzy ważne dla elastyczności skóry.

Płeć

Biorąc pod uwagę płeć, skóra kobiet wydaje się być bardziej podatna na zmarszczki niż skóra mężczyzn z powodu poziomu estrogenu u kobiet. Stwierdzono, że estrogen zwiększa produkcję kolagenu.  Gładka, jędrna cera to zasługa wysokiego poziomu estrogenów. Z wiekiem ich ilość się zmniejsza i wtedy pojawiają się zmarszczki, a skóra częściej się przesusza. 

Dieta

Jeśli chodzi o wpływ diety, to zwiększenie spożycia witaminy C i kwasu linolowego spowalnia starzeniem się skóry, natomiast zwiększenie spożycia tłuszczu i węglowodanów powoduje jej szybsze starzenie się.

Promieniowanie UV

Codzienna ekspozycja, na promieniowanie UV, szczególnie UV-B, może znacznie zwiększyć tempo powstawania zmarszczek w wyniku degradacji cząsteczek macierzy pozakomórkowej. Dzięki tlenoterapii hiperbarycznej możemy złagodzić zmarszczki powstałe na skutek promieniowania UV. 

przebieg zabiegu w komorze hiperbarycznej w krakowskim centrum tlenoterapii hiperbarycznej
W komorze hiperbarycznej oddychasz 100% tlenem

Tlenoterapia hiperbaryczna kluczem do zdrowej skóry, gdyż tlen  jest ważnym elementem odmładzania skóry i poprawy cery. Zainteresowanie wykorzystaniem HBOT do tego celu stale rośnie i staje się coraz bardziej powszechne. 

Uważa się, że regularne leczenie HBOT zwiększa elastyczność skóry i stymuluje produkcję kolagenu, co prowadzi do zmniejszenia zmarszczek oraz poprawy tekstury skóry.

O innych zastosowaniach komory hiperbarycznej przeczytasz tutaj: WSKAZANIA

KCTH Spiro – Komora hiperbaryczna Kraków | Śledź nas w social mediach:
Facebook: https://www.facebook.com/femmemedkrakow
Instagram: https://www.instagram.com/femme_med_krakow/

Odwiedź też stronę naszego centrum fizjoterapii: https://femmemed.pl

Źródło:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3977684/ 

 

Comments are closed.