Godziny otwarcia: pn - pt 9.00 - 20.00

6 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę w TLENOTERAPII HIPERBARYCZNEJ

Czym kierować się podczas wyboru komory hiperbarycznej. KOMORA HIPERBARYCZNA W KRAKOWIE | KCTH Spiro

zabieg w komorze hiperbarycznej

W tym artykule chcemy zwrócić Waszą uwagę, istotne parametry, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze komory hiperbarycznej, w której korzystacie z zabiegów łagodnej TLENOTERAPII HIPERBARYCZNEJ. Przeczytaj czym kierować się podczas wyboru komory hiperbarycznej. 

1. RODZAJ KOMORY: Komora miękka vs twarda

Na rynku dostępne są różnego rodzaju komory. Komora miękka leżąca lub siedząca, która otwiera się na zamek błyskawiczny i dopiero po podniesieniu ciśnienia otrzymuje swój „napompowany kształt”, ma malutkie plastykowe okienko oraz komora twarda – metalowa konstrukcja z dużą szybą.  Przy wyborze z wróć uwagę do której komory łatwiej będzie Ci wejść i wyjść oraz w której komorze będziesz czuć się bardziej komfortowo ze względu na wielkość oraz dostęp do światła dziennego i widoczność. 

2. WIELKOŚĆ KOMORY

Komora twarda, w której wykonywane są zabiegi może też mieć różną wielkość.  Zwróć na to uwagę. Komory mogą mieć 75 -90 cm średnicy. Bezsprzecznie od rozmiaru komory zależy Twój komfort. Im większa tym więcej miejsca dla Ciebie i łatwiej wejść do komory. W dużych komorach spokojnie może zmieścić się równocześnie rodzić z dzieckiem.

3. CIŚNIENIE

Komory do łagodnej tlenoterapii hiperbarycznej dostępne na rynku mają możliwość podniesienia ciśnienia w granicach 1,3 do 1,5 ATA.  Istotne jest, że nie wszystkie komory mogą osiągnąć ciśnienie 1,5 ATA. Pamiętaj, że im wyższe ciśnienie tym więcej tlenu jest dostarczane do Twojego organizmu.  

4. KLIMATYZACJA

Warto zwrócić uwagę czy komora jest klimatyzowana. W przypadku klimatyzowanych komór  można dowolnie dostosować temperaturę w środku komory, także podczas trwającego zabiegu.  

pacjent w trakcie zabiegu w komorze hiperbarycznej

5. CZAS TERAPII

Czas zabiegu w komorze powinien się wahać od 60 do 90 minut. Zaleca się przynajmniej serię trzech zabiegów, aby odczuć efekty działania tlenoterapii. 

6. KONCENTRATOR

Od tego urządzenia zależy ile tlenu jest dostarczane podczas zabiegu. Koncentratory dostarczają od 5 – 10 litrów tlenu na minutę. Oczywiście im więcej tlenu tym lepiej.

W naszym  Centrum zabiegi odbywają się w twardej dużej (90 cm średnicy, 230 cm długości) komorze z ciśnieniem 1,5 ATA. Posiadamy klimatyzator, dzięki któremu samodzielnie z środka komory można ustawić pożądaną temperaturę oraz modyfikować ją podczas zabiegu. Koncentrator tlenu dostarcza 10 litrów tlenu na minutę.

Proszę też pamiętać, że nie ma czegoś takiego jak komora baryczna czy komora izobaryczna. To są nazwy, które błędnie funkcjonują w internecie. My polecamy zabiegi w komorze hiperbarycznej w Krakowskim Centrum Tlenoterapii Hiperbarycznej KCTH Spiro. 

 
Jak wygląda zabieg w komorze hiperbarycznej https://www.youtube.com/watch?v=htndERJ1L3w
 
Jaką komorę wybrać? https://www.youtube.com/watch?v=92XCVcgdjXE&t=2s&ab_channel=KCTHSPIRO

Zapraszamy do naszej komory hiperbarycznej w Krakowie; ul. Rzeczna 8/1

O innych zastosowaniach komory hiperbarycznej przeczytasz tutaj: WSKAZANIA

KCTH Spiro – Komora hiperbaryczna Kraków | Śledź nas w social mediach:
Facebook: https://www.facebook.com/femmemedkrakow
Instagram: https://www.instagram.com/femme_med_krakow/

Comments are closed.