Godziny otwarcia: pn - pt 9.00 - 20.00

Wodorowe SPA w Krakowskim Centrum Tlenoterapii Hiperbarycznej

Terapia Wodorem – Pierwsze SPA w Polsce

W poprzednich artykułach zaznaczaliśmy jakie zalety ma terapia wodorem. Podczas czytania tego artykułu dowiesz się o różnych sposobach dostarczania tej niezwykłej cząsteczki do naszego organizmu. Przedstawimy Ci nasze nowości, które pozwolą pozbyć się przewlekłego zmęczenia, uchronią organizm przed niszczącymi działaniami wolnych rodników oraz przyniosą wiele innych korzyści, o których możesz dowiedzieć się klikając tutaj.

Okulary wodorowe

terapia wodorem okulary wodorowe

Jako terapię stanowiącą dopełnienie inhalacji, ale i świetnie działającą pojedynczo, wskazać możemy zabieg z wykorzystaniem okularów wodorowych. Znajdują one zastosowanie nie tylko w codziennych dolegliwościach, lecz również w leczeniu chorób.

Samodzielnie działający masażer

Okulary jako pojedyncze urządzenie pozytywnie wpływają na dolegliwości narządu wzroku. Dopełniają masaż Kobido o nawilżenie suchych oczu i precyzyjne rozluźnienie tkanek wokół nich. Urządzenie posiada funkcję ciepłego oraz zimnego kompresu. Dzięki temu łagodzi i redukuje zmęczenie wzroku wywołane zbyt długą pracą, nauką, kierowaniem pojazdem, brakiem snu lub zanieczyszczeniem powietrza. Masażer niweluje swędzenie oraz inne problemy wywołane przesuszeniem oczu. Dzięki wykorzystaniu rozpylacza ultradźwiękowego, uzyskane cząsteczki ciepłej pary mają zaledwie od 3 do 5 μm średnicy. Dzięki temu uzyskujemy efekt wyjątkowo delikatnej mgiełki. Inteligentna technologia utrzymuje stałą temperaturę 42°C, chroniąc oczy i nie dopuszczając do powstania nieprzyjemnych doświadczeń związanych z jej zmianami.

Okulary w połączeniu z generatorem wodoru – kompleksowa terapia oczu wodorem

W połączeniu z inhalatorem, okulary zyskują dodatkowe właściwości. Wodór dzięki małej masie cząsteczkowej przenika w miejsca, w które nie docierają inne antyoksydanty. Cząsteczki wodoru mogą w prosty sposób przenikać przez powierzchnię oka oraz przez skórę wokół nich, pomagając w szybszej regeneracji. Terapię z wykorzystaniem wodoru możemy z powodzeniem stosować w celu redukcji zmarszczek i worów pod oczami, zapobiegnięcia bezsenności, a nawet zahamowania procesu pogarszania się wzroku.

Okulary wodorowe to nowoczesne urządzenia skonstruowane przy współpracy z najlepszymi okulistami i poparte wieloma badaniami dotyczącymi wodoru molekularnego. Ponadto idealnie sprawdzą się jako dopełnienie kompleksowej terapii wodorem molekularnym i również jako osobna terapia wodorem, wspomagająca walkę z wszelkimi schorzeniami i chorobami oczu.

terapia i leczenie wodorem

Właściwości okularów wodorowych:

 • Poprawiają krążenie krwi w okolicach oczu;
 • Zwiększają wilgotność tkanki oka;
 • Zapobiegają bezsenności;    
 • Łagodzą zmęczenie oka;
 • Redukują zmarszczki i worki pod oczami;
 • Łagodzą ból mięśnia rzęskowego
 • Udrażniają drogi łzowe;
 • Zwiększają wydzielanie lipidów we łzach;
 • Hamują proces pogarszania się wzroku, w tym zapobiegają krótkowzroczności.

Okulary wodorowe dedykowane są do codziennego użytku. Nieskomplikowana obsługa urządzenia pozwala na przeprowadzenie sesji terapeutycznej w każdych warunkach. Okulary wodorowe sprawdzą się również w gabinetach wodoroterapii.

Więcej na temat okularów wodorowych dowiecie się TUTAJ.

Butelki do wytwarzania wody wodorowej – terapia wodorem poprzez picie wody wodorowanej

terapia wodorem woda wodorowana

Wodę wodorową możemy wytwarzać za pomocą specjalnej końcówki podpinanej do generatora wodoru, na przykład tuż przed zabiegiem inhalacji wodorowej. Picie tak przygotowanej wody ma łagodzić stany lękowe, poprawiać jakość snu, wzmacniać odporność organizmu i działać antyalergicznie. Dzięki specjalnym butelkom wytwarzanie wody wodorowej staje się dużo prostsze. Wystarczy wlać zwykłą wodę do butelki, zaczekać 10 minut i można cieszyć się pozytywnymi skutkami działania wodoru. W związku z tym, że w butelce znajduje się generator wodoru, istnieje również możliwość wykonywania za jej pomocą inhalacji wodorowych. Uzyskamy to dzięki podpięciu kaniuli nosowej.

Butelka do wytwarzania wody wodorowej pozwala na utrzymanie ciągłości kuracji wodorem molekularnym. Dzięki swojemu design’owi, i zachowanej przy tym poręczności, idealnie sprawdzi się w każdych warunkach. Z wody wodorowej można korzystać każdego dnia. Świetnie nadaje się nie tylko do codziennego picia, ale także do gotowania, przemywania warzyw, podawania zwierzętom.

Nigdy nie byłem tak podekscytowany żadną substancją – mówi dr n. med. dermatolog i naukowiec Nicholas Perricone. –Naprawdę uważam, że zdołamy obniżyć koszty opieki zdrowotnej o jedną trzecią, kiedy ludzie zaczną pić wodę wodorową.

Zalety Butelki:

 • Wykorzystanie membrany protonowej;
 • Dwa poziomy stężęnia;
 • Produkuje wysokie stężenie wodoru molekularnego;
 • Możliwość inhalacji wodorem molekularnym za pomocą butelki;
 • Wykorzystuje technologię SPE;
 • Dwa tryby pracy – 5 minut lub 10 minut;

Pojemność 200ml

Więcej informacji o butelkach wodorowych znajdziecie TUTAJ.

Inhalacje wodorowe – terapia wodorem przez drogi oddechowe

leczenie i terapia wodorem

Klasykiem w naszym wodorowym SPA są oczywiście inhalacje wodorowe. Podczas 30 minutowego lub godzinnego zabiegu możesz zrelaksować się dodatkowo na fotelu z funkcją masażu. Wcześniej przygotujemy dla Ciebie szklankę wody wodorowej, która dodatkowo wzbogaci zabieg. Dzięki wąsom tlenowym do naszego organizmu dostarczany jest czysty wodór o sprawdzonym stężeniu, lub mieszanka wodoru i tlenu w optymalnej proporcji 66,6% – 33,3%. Wdychany wodór molekularny skutecznie eliminuje nadmiar wolnych rodników hydroksylowych, jak również działa przeciwutleniająco w sygnalizacji komórkowej. Inhalacje wodorem zapewniają ulgę w wielu chorobach, jak również wspomagają codzienną pracę organizmu.

O inhalatorach przeczytać możecie TUTAJ.

Czy wiesz, że wszystko to możesz mieć w swoim domu?

Zapraszamy do kontaktu osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej o wodoroterapii lub zakupić/wypożyczyć powyższe urządzenia.

Zabiegi dostępne są w dwóch lokalizacjach!

Oferujemy zabiegi wodoroterapii w naszych gabinetach w Krakowie: KCTH Spiro

Kraków, ul. Rzeczna 8/1 (kliknij aby zobaczyc na mapie)

Kraków, ul. Raciborska 17

Telefon: +48 730 174 307 www.kcth.pl

Comments are closed.