Godziny otwarcia: pn - pt 9.00 - 20.00

Woda wodorowa – ciecz wzbogacona o wodór molekularny

Czym jest woda wodorowa?

Woda wodorowa to krystalicznie czysta ciecz wzbogacona o wodór molekularny. Składa się on z dwóch połączonych ze sobą atomów wodoru. Działa głównie poprzez ulepszanie i optymalizowanie statusu redox komórki. Ma również właściwości antyapoptotyczne, dzięki czemu chroni mózg, serce i wątrobę przed urazami niedokrwienno-reperfuzyjnymi oraz udarami.

Po rozpuszczeniu w wodzie cząsteczka wodoru nie rozpada się na elektrony i protony, nie zmienia więc pH wody ani organizmu. Właściwości wody wodorowej, jak i samego wodoru molekularnego poparte są wieloma badaniami, które od lat prowadzone były w Japonii, Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych. Wodór molekularnym, o który wzbogacona jest woda wodorowa, to gaz o unikalnym i selektywnym działaniu antyoksydacyjnym. Celuje w najbardziej szkodliwe dla naszego organizmu wolne rodniki.

Dlaczego wolne rodniki są szkodliwe?

Chociaż ludzki organizm posiada naturalnie występujące systemy antyoksydacyjne, to mnogość występujących we współczesnych czasach szkodliwych czynników, może spowodować nadmierne powstawanie wolnych rodników. Pochodzą one między innymi z wysoko przetworzonej żywności, zanieczyszczonego powietrza, a nawet powstają w wyniku zbytniego stresu.

Wolne rodniki to atomy tlenowe o niesparowanych elektronach, które aby ustabilizować swoją strukturę poszukują brakującego elektronu, odbierając go innym napotkanym cząsteczkom, w tym również strukturom białkowym. Prowadzi to do zniszczeń i uszkodzeń komórek organizmu.

Kiedy organizm traci równowagę między wolnymi rodnikami a antyoksydantami, jest on szczególnie narażony na powstanie nowotworów oraz wielu innych chorób.

Jak zwalczyć szkodliwe działanie wolnych rodników?

Antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze, to naturalne związki chemiczne, które chronią organizm, neutralizując wolne rodniki. Najskuteczniejszym antyoksydantem jest wodór, co sprawia, że picie wody wodorowej ma niezwykle szeroki zakres właściwości.

Najważniejsze właściwości wody wodorowej

Jak już wspomnieliśmy, woda wodorowa jest najsilniejszym antyoksydantem. Co za tym idzie, stanowi ona najskuteczniejszą broń w walce z wolnymi rodnikami. Ponadto, woda wodorowa posiada szereg właściwości, które wspomagają codzienną pracę organizmu. Do najważniejszych z nich należą:

  • Poprawia kondycję skóry;
  • Działa przeciwstarzeniowo;
  • Wspiera procesy metaboliczne;
  • Wspomaga naprawę tkanek;
  • Poprawia jakość snu;
  • Redukuje zmęczenie;
  • Zmniejsza stres oksydacyjny;
  • Wspomaga regenerację po wysiłku fizycznym;
  • Poprawia odporność.

Jak pozyskać wodę wodorową?

Wodór można uzyskać jedynie kilkoma sposobami. Wyprodukować go pozwalają specjalnie przeznaczone do tego urządzenia. Należą do nich Inhalatory Wodoru Molekularnego, Jonizatory Wody, czy dedykowane Butelki do produkcji Wody Wodorowej. Jeśli zdecydujesz się na regularne przyjmowanie wody wodorowej, warto zaopatrzyć się w odpowiedni generator.

Dlaczego warto samodzielnie wytwarzać wodę wodorową?

Obecność aktywnego wodoru w wodzie ma charakter nietrwały. Wodór jest najmniejszym i najlżejszym pierwiastkiem. Tuż po spożyciu wędruje po krwiobiegu, przedostaje się do mitochondriów i wnika do jądra komórek, w których przechowywana jest większa część DNA. Tam zaczyna swoje terapeutyczne działanie.

Butelki do produkcji wody wodorowej

W ofercie dostępne są dedykowane butelki przeznaczone do produkcji wody wodorowej. Są to innowacyjne urządzenia skonstruowane przy współpracy z najlepszymi specjalistami i poparte wieloma badaniami laboratoryjnymi. Obecnie oferujemy Państwu dwa modele wspomnianych urządzeń.

Butelka do produkcji wody wodorowej CA-306

Model ten cechuje się przede wszystkim poręcznością. Butelka jest niewielkich rozmiarów, lecz pojemność 200ml sprawia, że idealnie sprawdzi się w każdych warunkach. Dzięki zastosowaniu technologii SPE oraz membrany protonowej model ten wytwarza wodór o wysokim, ale i bezpiecznym dla człowieka stężeniu. Dodatkowym atutem jest zaimplementowanie dwóch trybów pracy (5 minut lub 10 minut) oraz możliwość inhalacji poprzez kaniulę podłączoną do butelki.

Szklana butelka do produkcji wody wodorowej CA-303

Do największych zalet butelki należy przede wszystkim wydajność na poziomie 500 – 2800ppb. Urządzenie jest nieco większych rozmiarów niż model CA-306, co również przekłada się na pojemność – 400ml. Do produkcji tej butelki wykorzystano wysokiej jakości, borokrzemianowe szkło i dedykowane komponenty stworzone z membrany protonowej i powłoki platynowej. Dzięki wspomnianym atrybutom, opisywana butelka jest najlepszym urządzeniem do produkcji wody wodorowej dostępnym obecnie na rynku.

Osoby zainteresowane leczeniem wodorem, zapraszamy do naszych punktów partnerskich w Krakowie i Częstochowie.Kraków
KCTH Spiro, ul. Rzeczna 8/1 
KCTH Spiro, Filia Ruczaj, ul. Raciborska 17 (Pasaż Ruczaj) 
telefon: +48 730 174 307

Częstochowa
OMEGA-3, ul. PCK 2b lok. 8 
telefon: +48 607 874 746

Comments are closed.