6 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę w TLENOTERAPII HIPERBARYCZNEJ
Czym kierować się podczas wyboru komory hiperbarycznej. KOMORA HIPERBARYCZNA W KRAKOWIE | KCTH Spiro
W tym artykule chcemy zwrócić Waszą uwagę, istotne parametry, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze komory hiperbarycznej, w której korzystacie z zabiegów łagodnej TLENOTERAPII HIPERBARYCZNEJ. Przeczytaj czym kierować się podczas wyboru komory hiperbarycznej.
Spis treści
1. RODZAJ KOMORY: Komora miękka vs twarda
Na rynku dostępne są różnego rodzaju komory. Komora miękka leżąca lub siedząca, która otwiera się na zamek błyskawiczny i dopiero po podniesieniu ciśnienia otrzymuje swój „napompowany kształt”, ma malutkie plastykowe okienko oraz komora twarda – metalowa konstrukcja z dużą szybą. Przy wyborze z wróć uwagę do której komory łatwiej będzie Ci wejść i wyjść oraz w której komorze będziesz czuć się bardziej komfortowo ze względu na wielkość oraz dostęp do światła dziennego i widoczność.
2. WIELKOŚĆ KOMORY
Komora twarda, w której wykonywane są zabiegi może też mieć różną wielkość. Zwróć na to uwagę. Komory mogą mieć 75 -90 cm średnicy. Bezsprzecznie od rozmiaru komory zależy Twój komfort. Im większa tym więcej miejsca dla Ciebie i łatwiej wejść do komory. W dużych komorach spokojnie może zmieścić się równocześnie rodzić z dzieckiem.
3. CIŚNIENIE
Komory do łagodnej tlenoterapii hiperbarycznej dostępne na rynku mają możliwość podniesienia ciśnienia w granicach 1,3 do 1,5 ATA. Istotne jest, że nie wszystkie komory mogą osiągnąć ciśnienie 1,5 ATA. Pamiętaj, że im wyższe ciśnienie tym więcej tlenu jest dostarczane do Twojego organizmu.
4. KLIMATYZACJA
Warto zwrócić uwagę czy komora jest klimatyzowana. W przypadku klimatyzowanych komór można dowolnie dostosować temperaturę w środku komory, także podczas trwającego zabiegu.
5. CZAS TERAPII
Czas zabiegu w komorze powinien się wahać od 60 do 90 minut. Zaleca się przynajmniej serię trzech zabiegów, aby odczuć efekty działania tlenoterapii.
6. KONCENTRATOR
Od tego urządzenia zależy ile tlenu jest dostarczane podczas zabiegu. Koncentratory dostarczają od 5 – 10 litrów tlenu na minutę. Oczywiście im więcej tlenu tym lepiej.
W naszym Centrum zabiegi odbywają się w twardej dużej (90 cm średnicy, 230 cm długości) komorze z ciśnieniem 1,5 ATA. Posiadamy klimatyzator, dzięki któremu samodzielnie z środka komory można ustawić pożądaną temperaturę oraz modyfikować ją podczas zabiegu. Koncentrator tlenu dostarcza 10 litrów tlenu na minutę.
Proszę też pamiętać, że nie ma czegoś takiego jak komora baryczna czy komora izobaryczna. To są nazwy, które błędnie funkcjonują w internecie. My polecamy zabiegi w komorze hiperbarycznej w Krakowskim Centrum Tlenoterapii Hiperbarycznej KCTH Spiro.