+ 48 608 591 107 lub (12) 422 13 80
ortomed@klinika-ortomed.pl
Godziny otwarcia: pn - pt 7.00 - 19.00

Sport

Zastosowanie komory hiperbarycznej u sportowców.

Jak wykorzystać komorę hiperabaryczną podczas treningów? Tlenoterapia hiperbaryczna jest idealnym rozwiązaniem dla sportowców, zarówno po jak i przed treningami.

Tlenoterapia hiperbaryczna dla biegaczy.

Tlenoterapia hiperbaryczna w sporcie.

Sport to zdrowie, a jednak każdy sportowiec wie, że intensywne ćwiczenia mogą negatywnie wpływać na organizm. Wielogodzinne treningi, starty w zawodach, litry wylanego potu do tego zakwasy, a nawet kontuzje – sportowcy nieustannie poddają swój organizm ogromnym obciążeniom.

Tlenoterapia hiperbaryczna znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach sportu. Wspomaga biegaczy, piłkarzy, koszykarzy, a także pływaków czy zawodników każdej innej dyscypliny sportu. Wpłynie korzystnie również na osoby, które uprawiają sport rekreacyjnie.

Zabiegi HBOT prowadzą do większej absorbcji tlenu do organizmu. Wspomagają wzrost poziomu tlenu w hemoglobinie i osoczu oraz transport tlenu do uszkodzonych tkanek w celu regeneracji i gojenia. Umożliwiają produkcję i odkładanie kolagenu w tkankach, zmniejszają stany zapalne i wspomagają rewitalizację uszkodzonych tkanek. Przyspieszają metabolizm, dzięki czemu szybciej zostaje usunięty z mięśni kwas mlekowy, co z kolei zmniejsza ryzyko mikrourazów.