Godziny otwarcia: pn - pt 9.00 - 20.00

Poprawiamy humor – tlenoterapia

femme med krakow

Depresja jest chorobą, która występuje w naszym otoczeniu coraz częściej. Wynika to z wielu czynników, często innych u każdego człowieka. Próbujemy ją leczyć na wiele sposobów, choć nie wszystkie są skuteczne. Ostatnio jednak wiele mówi się o pozytywnym wpływie tlenoterapii hiperbarycznej na to schorzenie. Jaki to ma jednak konkretnie ze sobą związek? Czy komora hiperbaryczna leczy depresję?

Regeneracja układu nerwowego

Oxyterapia pomaga nie tylko zregenerować, ale także odbudować nasze uszkodzone tkanki. Mowa tutaj oczywiście głównie o układzie nerwowym. Polepszenie jego kondycji może bowiem spowodować poprawę nastroju, nie wywołując przy tym takich skutków ubocznych, jak powszechnie stosowane leki psychotropowe. Da się zatem wyciągnąć wnioski, że tlenoterapia hiperbaryczna (zabiegi w komorze hiperbarycznej) jest znacznie bezpieczniejsza niż farmakoterapia i mogą leczyć depresję. Potrafi także poradzić sobie z zespołem stresu pourazowego, jaki występuje chociażby u byłych żołnierzy. Nie tylko szybko i skutecznie wpływa na leczenie depresji, ale także poprawia naszą pamięć i koncentrację, ponieważ polepsza ukrwienie mózgu.

Korzyści dla całego organizmu

Depresja wywołuje wiele naprawdę przykrych objawów. Mowa tu miedzy innymi o :

– utracie zainteresowań,

– apatii,

– dominującym smutku,

– trudnościach z zapamiętywaniem i koncentracją,

– wewnętrznym napięciu,

– pojawieniu się myśli samobójczych.

 

Czy komora hiperbaryczna leczy depresję?

Trudno więc się dziwić, że ciągle szukamy skutecznych metod leczenia. Czy komora hiperbaryczna leczy depresję? Tlenoterapia hiperbaryczna działa pozytywnie nie tylko na układ nerwowy, ale także na cały organizm, co z pewnością wpływa na poprawę nastroju. Często bowiem depresja może być wynikiem przewlekłych chorób, utrudniających normalne funkcjonowanie. Poza tym lepsza kondycja fizyczna bardzo pozytywnie oddziałuje na psychikę. Obecna sytuacja z trwającą pandemią wirusa COVID-19 jest niesamowicie stresująca i u wielu z nas odczuwa zaostrzenie się objawów depresji. Istnieją również ogromne problemy z dostaniem się do specjalisty, ponieważ dużą część szpitali przekształcono w placówki jednoimienne, a przychodnie zobowiązane są do udzielania porad przez telefon. Świetnym pomysłem będzie wobec tego poprawienie ogólnego stanu swojego zdrowia dzięki tlenoterapii hiperbarycznej. Pomoże się nam ona także oderwać od nieustannych myśli o pandemii.

komora hiperbaryczna kraków kcth

KCTH Spiro – Komora hiperbaryczna Kraków | Śledź nas w social mediach:

Facebook: https://www.facebook.com/femmemedkrakow

Instagram: https://www.instagram.com/femme_med_krakow/

 

Comments are closed.