Godziny otwarcia: pn - pt 9.00 - 20.00

Tlenoterapia pomocna w leczeniu łuszczycy

tlenoterapia a łuszczyca

Krakowskie Centrum Tlenoterapii Hiperbarycznej odwiedził 38-letni mężczyzna cierpiący na łuszczycę, przewlekłą chorobę skóry charakteryzującą się łuszczycowymi zmianami na różnych obszarach ciała. Pacjent doświadczał nasilonego swędzenia, bólu i dyskomfortu związanego z tą chorobą, co znacząco wpływało na jego jakość życia i samopoczucie.

Początek kuracji łuszczycy

Po wykluczeniu przeciwwskazań, pacjent rozpoczął serię 10 zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej. Każdy zabieg polegał na umieszczeniu pacjenta w specjalnej komorze ciśnieniowej, w której został poddany zwiększonemu ciśnieniu i podawaniu 100%  tlenu przez określony czas. Zabiegi odbywały się regularnie, zwykle co kilka dni.

Rezultat

Po przejściu ośmiu zabiegów, pacjent zauważył znaczącą poprawę swojego stanu. Zmiany łuszczycowe na skórze zaczęły się zmniejszać, a swędzenie i dyskomfort uległy znacznemu złagodzeniu. Pacjent zgłaszał, że skóra stawała się gładka i bardziej elastyczna, a objawy łuszczycy były znacznie mniej uciążliwe.

Chociaż nie wszystkie zmiany łuszczycowe zniknęły całkowicie to pacjent odzyskał większą pewność siebie i zauważalną poprawę jakości życia.

Podsumowanie

Wyniki tego przypadku są obiecujące i sugerują, że tlenoterapia hiperbaryczna może być skuteczną formą leczenia łuszczycy u niektórych pacjentów. Należy jednak pamiętać, że każdy przypadek jest unikalny, a efekty terapii mogą się różnić w zależności od indywidualnych czynników. 

Zobacz także wpis o przypadku pacjenta z trudno gojącymi się ranami: KLIK

Sprawdź jakie są przyczyny oraz objawy łuszczycy: KLIK

Comments are closed.