Godziny otwarcia: pn - pt 9.00 - 20.00

Wykorzystanie komory hiperbarycznej w leczeniu różnych schorzeń

Dawkowanie tlenoterapii w leczeniu różnych schorzeń, to temat, na który dostajemy bardzo często pytania. Komora hiperbaryczna jest innowacyjną metodą terapeutyczną wykorzystywaną w leczeniu różnorodnych schorzeń. Jak komora hiperbaryczna wspomaga w terapii? Przeczytaj, aby poznać korzyści z zastosowania komory hiperbarycznej w leczeniu schorzeń.

Sytuacje, w których zaobserwowano poprawę po skorzystaniu z terapii w komorze hiperbarycznej

Oto przykłady przypadków, w których zauważono znaczną poprawę dzięki terapii w komorze hiperbarycznej oraz terapiach uzupełniających. Wszystkie poniższe przypadki to indywidualne dostosowanie tlenoterapii po konsultacji z lekarzem prowadzącym.

 • Kontuzja głowy- uderzenie – 10 sesji hiperbarycznej terapii tlenem o niskim ciśnieniu – zaobserwowano znaczną redukcję bólów głowy i nadwrażliwości na światło. 
 • Pacjent poniżej 14. roku życia z urazem czaszkowo-mózgowym (TBI) – 40 sesji hiperbarycznej terapii tlenem o niskim ciśnieniu w ciągu jednego miesiąca – pacjent wykazywał znaczące pozytywne zmiany w wynikach qEEG oraz poprawę klinicznych objawów, dotyczących uwagi i pamięci. 
 • Udar – 10 sesji hiperbarycznej terapii tlenem o niskim ciśnieniu – znacząca poprawa. Po 40 sesjach w komorze hiperbarycznej o niskim ciśnieniu – prawie pełne odzyskanie mowy i zdolności chodzenia. 
 • Choroba Alzheimera – 40 sesji hiperbarycznej terapii tlenem o niskim ciśnieniu w ciągu 2 miesięcy – obserwowano poprawę nastroju, jakości i czasu snu, pamięci oraz odnowionego zainteresowania hobby. 
 • Martwica naczyń – 30 sesji hiperbarycznej terapii tlenem o niskim ciśnieniu w ciągu jednego miesiąca – zauważono wzrost masy kostnej na zdjęciach przed i po terapii. 
tlenoterapia

 • Uraz kolana – uniknięcie operacji kolana – 40 sesji hiperbarycznej terapii tlenem o niskim ciśnieniu w ciągu jednego miesiąca. 
 • Ulga w przypadku neuroboreliozy – 40 sesji hiperbarycznej terapii tlenem o niskim ciśnieniu w ciągu jednego miesiąca – pacjent doświadczył znacznego wzrostu energii i funkcji poznawczych. 
 • Zapalenie płuc – 20 sesji hiperbarycznej terapii tlenem o niskim ciśnieniu w ciągu 2 tygodni z antybiotykiem. Pomimo obecności zapalenia płuc, stwierdzono wzrost pojemności płuc po terapii w badaniach przed i po.
 • Autyzm – 40 sesji hiperbarycznej terapii tlenem o niskim ciśnieniu w ciągu jednego miesiąca. Pacjent wykazał znaczące poprawy w funkcji społecznej, myśleniu krytycznym, zwiększonymi zabawami związanymi z wyobraźnią i zmniejszoną impulsywnością. 
 • Choroba Hashimoto – 40 sesji tlenoterapii hiperbarycznej o niskim ciśnieniu w ciągu jednego miesiąca wykazały redukcję przeciwciał przeciwko tyreoglobulinie i poprawę objawów klinicznych. 75% pacjentów stosujących hiperbaryczną terapię tlenem o niskim ciśnieniu oraz u 100% pacjentów stosujących tę terapię razem z czerwonym światłem.

Dawkowanie tlenoterapii

 • Uniknięcie operacji rotatora barkowego – 40 sesji hiperbarycznej terapii tlenem o niskim ciśnieniu w ciągu jednego miesiąca – pacjent mógł poruszać ramieniem bez bólu. Terapie uzupełniające: Po zagojeniu rany terapią hiperbaryczną, ruchomość barku znacząco poprawiła się po dodaniu PEMF.
 • Dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, po przeprowadzeniu 40 sesji hiperbarycznej terapii tlenem, wykazały poprawę funkcji motorycznych i precyzyjnych. Wykazano lepszy sen oraz mniejszy poziom lęku. Tlenoterapia hiperbaryczna ma pozytywny wpływ na chodzenie, jednak efekt może cofać się po miesiącu od zakończenia terapii, wymagając potencjalnie długotrwałej terapii do utrzymania tego efektu.
 • Redukcja stanów zapalnych – wielu pacjentów zauważyło obniżenie poziomu białka C-reaktywnego (CRP) po 40 sesjach hiperbarycznej terapii tlenem o niskim ciśnieniu w ciągu 1 i 2 miesiące.
 • Redukcja bólu po operacjach – zanotowaliśmy pozytywne wyniki zarówno w przypadku bólu utrzymującego się przez lata po operacji, jak i w przypadku szybszego powrotu do zdrowia po samych operacjach.
 • Odwrócenie insulinooporności – 30 sesji hiperbarycznej terapii tlenem o niskim ciśnieniu w ciągu 2 miesięcy. 
sesja w komorze hiperbarycznej

 • Hiperbaryczna terapia tlenem pomaga nie tylko w leczeniu schorzeń, ale odnotowano również skrócenie czasu do zaśnięcia. Wpływa pozytywnie na jakość snu w przypadkach chorób zaburzeń snu.
 • Redukcja bólu w przypadku zapalenia stawów biodrowych, rąk i pleców. 
 • Poprawa w różnych stanach autoimmunologicznych – 20-80 sesji hiperbarycznej terapii tlenem o niskim ciśnieniu.
 • Odwrócenie marskości wątroby – Potwierdzone badaniem w biopsji przejścia od stadium 2 niewydolności wątroby do stadium 1 po 60 sesjach hiperbarycznej terapii.
 • Redukcja depresji i lęku – Hiperbaryczna terapia tlenem w leczeniu schorzeń związanych z nerwicą, atakami paniki, depresją, obniżonym nastrojem-odnotowano znaczącą redukcję stanów lękowych, napadów itp.
 • Poprawa funkcji jelit, redukcja wzdęć i zmniejszenie występowania GERD.

Kluczowa Rola

Jeśli chodzi o skuteczne metody terapeutyczne, komora hiperbaryczna odgrywa kluczową rolę w wielu przypadkach chorób. Komora hiperbaryczna jest wyjątkowym środowiskiem, w którym pacjent oddycha czystym tlenem pod zwiększonym ciśnieniem. Tlenoterapia ma istotny wpływ na organizm, przynosząc korzyści w procesie gojenia oraz leczenia różnych dolegliwości.

Leczenie w komorze hiperbarycznej okazuje się niezwykle skuteczne w przypadku urazów, owrzodzeń, zranień pourazowych, a także w regeneracji tkanek. Dodatkowo, jest wykorzystywane w terapii osób z chorobami zakaźnymi, problemami neurologicznymi, czy schorzeniami związanymi z układem krążenia.

Korzystając z komory hiperbarycznej, pacjenci mogą doświadczyć przyspieszonego procesu leczenia, zmniejszenia stanów zapalnych, a także poprawy zdolności regeneracyjnych organizmu. Dzięki regulacji ciśnienia oraz dostępowi do większych ilości tlenu, komora hiperbaryczna stanowi znaczące wsparcie w terapii wielu schorzeń.

Wnioski

Komora hiperbaryczna jest obiecującą metodą terapeutyczną, która odgrywa istotną rolę w procesie leczenia różnorodnych schorzeń. Jej skuteczność w regeneracji tkanek, łagodzeniu stanów zapalnych. Wspomagają, także poprawę zdolności regeneracyjnych ciała co sprawia, że jest wartościowym narzędziem w opiece zdrowotnej.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

telefon: 12 312 07 37

mail: biuro@kcth.pl

Źródło:

https://hbotidaho.com/what-has-hbot-of-idaho-seen-low-pressure-hbot-mhbot-help/?fbclid=IwAR0WkZPpeZBCj__o0j-ugNcOGK3m6vOCHYDcEZWmw9UV2hAWLDnWmbpRm6o

Przeczytaj także:

Tlenoterapia hiperbaryczna a choroby zapalne

Cuda medycyny: Jak tlenoterapia hiperbaryczna zmienia życie pacjentów

Comments are closed.